Як отримати відстрочку від мобілізації через догляд за дружиною з інвалідністю?
Необхідно заздалегідь зібрати комплект документів.
Незважаючи на загальну мобілізацію, деякі чоловіки мають можливість отримати відстрочку від призову з огляду на свої сімейні обставини. Однією з цих причин є необхідність доглядати за партнером, який має інвалідність.
Згідно з Законом України "Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку", військовозобов'язані, які мають чоловіка чи дружину з інвалідністю (зокрема III групи), можуть претендувати на звільнення від призову. Відстрочку надають у разі належного оформлення документів.
Зокрема, мова йде про інвалідність внаслідок таких захворювань або станів:
Для отримання відстрочки військовозобов'язаний має звернутися до регіонального центру комплектування та соціальної підтримки, надавши наступні документи:
Після того, як документи були подані, особа, що підлягає військовій службі, не може бути призвана до армії, оскільки вона отримує звільнення відповідно до норм законодавства про мобілізацію. Примітно, що такі громадяни також не зобов'язані проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).
Однак відстрочка буде дійсною лише за умови наявності актуальних документів. Якщо стан здоров'я партнера зміниться або інвалідність буде скасовано, статус відстрочки може бути переоцінений.
Нагадаємо, що право на відстрочку можуть отримати також чоловіки, які здійснюють догляд за батьками з інвалідністю. Згідно з чинним законодавством, це стосується тих, чиї батьки мають інвалідність I або II групи. Інвалідність III групи не завжди є достатньою підставою для отримання відстрочки — ключовим є наявність медичного висновку, що підтверджує необхідність постійного догляду.
Для того щоб отримати відстрочку через догляд за батьками, необхідно звернутися до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Ця комісія формується за місцем вашої реєстрації, у медичній установі, де у пацієнта є укладена декларація з лікарем.
Після того як буде отримано відповідний висновок, що засвідчує необхідність надання догляду, чоловік має право офіційно подати заявку та супутні документи для отримання відстрочки від мобілізації, посилаючись на здоров'я своїх батьків.
Раніше "Телеграф" повідомляв про терміни та процедуру продовження відстрочки від мобілізації. Після публікації нового указу Президента, що стосується продовження воєнного стану та загальної мобілізації, громадяни, які мають відстрочку, зобов’язані подати заяву для її продовження.