Як захиститися від отруєння чадним газом: рекомендації фахівців газової служби


Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, ні смаку та легко змішується з повітрям. З настанням осіннього періоду, коли люди рідше провітрюють оселі та щільно зачиняють вікна, щоб було тепліше, небезпека отруєння чадним газом зростає.

Фахівці Івано-Франківської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" просять людей бути обачними й дотримуватися важливих правил.

При користуванні газовими приладами потрібно забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення.

Для повного згоряння 1 куб. м газу необхідно 10 куб. м повітря, якщо це природний газ (метан), і 27 куб. м повітря для зрідженого газу (пропану-бутану). Якщо не забезпечити приплив повітря в повному обсязі, то в процесі горіння буде виділятися чадний газ

Варто враховувати, що за умов вологої та вітряної погоди, а також під час спекотних днів, ефективність тяги в димових і вентиляційних каналах може значно знижуватися. У деяких ситуаціях це може призвести до виникнення зворотної тяги.

Особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці й виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок - отруєння чадним газом.

Кожен споживач може легко перевірити наявність тяги за допомогою простого паперового шматочка. Для цього необхідно прикласти його до отвору димоходу. Якщо папір підтягується всередину, тяга є; якщо він залишається на місці — тяги немає; а якщо відхиляється в бік приміщення — це свідчить про зворотну тягу. У випадку відсутності тяги або її зворотного напрямку, важливо вимкнути газові прилади і терміново звернутися до балансоутримувача для виклику фахівців. Використання газових приладів заборонено до усунення всіх несправностей.

Виконання газифікації, зміна місця розташування та заміна газового обладнання без належного погодження є забороненими діями. Це одна з основних причин виникнення аварійних ситуацій. Всі роботи, пов’язані з газифікацією, зміною або установкою газових приладів, а також переплануванням приміщень, де такі прилади розміщені, повинні проводитися виключно з дозволу газорозподільної компанії. Довіру в ремонті та установці газового обладнання слід надавати лише кваліфікованим спеціалістам, які мають відповідні ліцензії.

Встановлення вентиляції із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, заборонено. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

При монтажі газових пристроїв з димохідною системою важливо встановити сигналізатор загазованості, оснащений клапаном-відсікачем. Цей пристрій не лише подає звуковий та світловий сигнал у випадку перевищення допустимого рівня загазованості, але й активує електромагнітний клапан, який припиняє подачу газу.

Related posts