У разі наявності можливості. Коли в Україні підвищаться ціни на газ і електрику.
Кабінет Міністрів має ухвалити дорожню карту для поступової лібералізації ринків газу та електроенергії.
Оновлений меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає поетапне збільшення цін на газ і електрику. Цю інформацію можна знайти в документі, що стосується п’ятого перегляду кредитної програми.
Процес трансформації економіки повинен передбачати поступове збільшення тарифів, як тільки це стане можливим, враховуючи нові підходи до тарифоутворення та соціальні аспекти в умовах війни. Крім того, важливо забезпечити зовнішнє фінансування та надати бюджетну підтримку енергетичним державним компаніям за наявності відповідних ресурсів.
Отже, очікується, що по завершенню конфлікту ціни на газ і електроенергію стануть відповідати ринковим умовам.
"Після закінчення конфлікту, програма реформ в енергетичній галузі, зокрема, вимагатиме відновлення та посилення конкурентних умов на оптових і роздрібних ринках газу", -- зазначено в меморандумі. -- "Для забезпечення стабільності системи та зменшення квазіфіскальних зобов'язань знадобиться поступове підвищення тарифів на газ та електричну енергію до рівня, що покриває витрати, з одночасним виділенням адекватних ресурсів для підтримки найбільш вразливих домогосподарств."
Кабінет Міністрів розробить план дій для поетапної лібералізації ринків газу та електроенергії, передбачаючи його реалізацію після закінчення воєнного стану з визначеними термінами.
Нагадаємо, у червні Кабінет Міністрів підвищив тариф на електроенергію для населення на 64%, з 2,64 до 4,32 грн/кВт-год.
У серпні уряд продовжив збереження пільгових тарифів на газ для підприємств, які постачають тепло, електрику, а також для домашніх споживачів, до 30 квітня 2025 року.
Обсяг газу для домогосподарств залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр (включаючи ПДВ), що є встановленим "фіксованим" тарифом.
Ціни на газ для виробництва теплової енергії залишаться незмінними: для населення вона становитиме 7,42 грн (включаючи ПДВ), для бюджетних установ — 16,39 грн (з ПДВ), а для виробництва електроенергії у конденсаційному циклі — 10,5 грн (з ПДВ) та у теплофікаційному циклі — 16,5 грн (з ПДВ).