Протягом першого півріччя 2024 року компанія UKRNAFTA заробила 10,6 мільярдів гривень чистого прибутку | Коментарі Україна
Постійний contributor до "Ділової столиці" та інших авторитетних медіа, визнаний лідер у сфері медійного цитування. Має значний досвід у банківській та інвестиційній галузях. Займав посади начальника департаменту цінних паперів і директора іпотечного центру. Протягом багатьох років виступає як радник президента Асоціації українських банків.
Наступна чудова новина для корпоративної спільноти Укрнафти:
За перше півріччя 2024 року UKRNAFTA отримала 10,6 млрд грн чистого прибутку.
Результати верифіковані аудитом компаній Crowe Erfolg Ukraine та Crowe Audit & Accounting Ukraine.
У першій половині 2024 року до державної скарбниці було внесено 20,2 мільярди гривень у вигляді податків, зборів, дивідендів на частку держави та митних зборів.
"З початку державного управління та запуску нового менеджменту наприкінці 2022 року, на сьогоднішній день підприємство заробило близько 40 млрд грн прибутку", - повідомив директор UKRNAFTA Сергій Корецький.
40 млрд грн - це еквівалент одного мільярду доларів.
А тепер трохи статистики.
Протягом усієї історії приватизації державного майна Україна отримала від придбання державних активів суму, що дорівнює 12 мільярдам доларів США.
Це сталося за майже три десятиліття приватизації, що почалася в середині 1990-х років.
Лише одна державна компанія, а саме Укрнафта, протягом 2,5 років війни, а не в умовах мирного розвитку, забезпечила державі один мільярд доларів. Це становить 1/12 від загальної суми, отриманої державою від приватизації за останні 30 років.
Але кого у нас не почуєш, то звідусіль - "держава - поганий власник", "краще приватний - аби який, тільки не державний", тощо.
Як видно, проблема полягає не в типі власності, а в ефективності управлінських практик.
Під час "приватного управління" компанія Укрнафта повідомляла про або фінансові втрати, або незначні доходи.
А за державного управління, поповнила бюджет України на мільярд доларів в еквіваленті.
Таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що якби система управління компанією залишалася незмінною, цей мільярд доларів опинився б у руках впливового олігарха. Він би, у свою чергу, виділив 1% з цих коштів для журналістів та експертів, і ці 10 мільйонів доларів стали б достатніми для купівлі всього інформаційного простору.
Проте в даний момент ці фінанси надійшли до державних рахунків. І тепер їх значення стало особливо великим.
Як стверджують, "не варто роздавати хліб, коли зубів не вистачає", або ж "коштовна крашанка до свята Пасхи".