Таємничі вогні на небосхилі та "марсіанський" Парфенон: представлено найвражаючі фотографії природних явищ року (фото)


На конкурсі були представлені фотографії з різних куточків планети.

Фотографи з 84 країн світу брали участь у конкурсі на найкращі знімки погодних явищ. Цей захід має на меті підвищити обізнаність громадськості про проблеми зміни клімату, а також подарувати можливість насолодитися дивовижною красою природи.

Конкурс організовано науковою спільнотою Royal Meteorological Society, що спеціалізується на прогресі в галузі кліматології. Цього року було вибрано 10 найвидатніших фотографій, які змагалися за призові місця у трьох категоріях.

Переможцем став фотограф Ван Сінь, який вдало зафіксував миттєвий спалах спрайта. Це унікальне явище, що нагадує блискавки, виникає в верхніх шарах атмосфери. Хоча людство знає про ці феномени з кінця 1800-х років, наше розуміння їх досі залишається обмеженим.

У категорії "Найкраще фото з смартфона" перемогу здобула Нур Сяйрін Натася Бінті Азахарін, яка прагнула зафіксувати красу сходу Сонця у Східній Яві (Індонезія). Цікаво, що в цей момент один з вулканів несподівано вивергнув потужну хмару диму.

У номінації найкращий молодий фотограф перемогла Ангеліна Відманн з Австрії, яка опублікувала знімок під час постановки опери "Мадам Баттерфляй" просто неба. За її словами, дощ зробив сцену ще драматичнішою.

Ще одним лауреатом за популярністю стало зображення з бразильського Порту-Алегрі, що цього року зазнав серйозних наслідків від повеней.

Друге місце в основній категорії зайняв Енді Грей зі своєю фотографією холодного ранку в долині Дервент (Великобританія).

У розділі фотографій, зроблених на смартфон, друге місце зайняв грецький Парфенон, зафіксований під час піщаної бурі.

Друге місце серед молодих фотографів отримав ще один британський фотограф Елліс Скелтон, який поділився панорамним знімком із Суссексу.

Бронзову медаль в основній категорії отримав британський фотограф Джеймі Рассел, який зафіксував вражаючий розвиток зливи над морськими просторами у затоці Колвел.

Третє місце у категорії молодих фотографів зайняв Лінкольн Уілрайт з Техасу (США), який представив вражаючий знімок заходу сонця, де величезна хмара, здавалося, розділяла небо на дві частини — блакитну та червонувату.

Ще один американський фотограф, Пітер Рейнольд, здобув третю нагороду в категорії знімків, зроблених на смартфон. Його робота зображує веселку, зафіксовану під час приземлення в міжнародному аеропорту Сіетл-Такома.

Як було зазначено раніше, нещодавно Nikon Small World оприлюднив імена переможців свого конкурсу мікрофотографії. Ця подія відкриває нові перспективи для вивчення мікросвіту, пропонуючи унікальний погляд на нього.

Related posts