Обмеження на експорт зброї примушують більшість підприємств оборонно-промислового комплексу шукати нові місця для ведення бізнесу за межами країни, - зазначають в "Технологічних силах України".


Численні компанії в оборонно-промисловій галузі вже проводять або мають намір реалізувати процес релокації за межі країни, зокрема у зв'язку з забороною на експорт військової продукції.

Про це під час засідання робочої групи щодо покращення інвестиційного клімату в оборонній галузі заявила виконавча директорка асоціації "Технологічні сили України" Катерина Михалко, передає Цензор.НЕТ.

"На жаль, ми спостерігаємо надзвичайно тривожну тенденцію. Згідно з нашим дослідженням, 85% підприємств або вже перенесли своє виробництво за межі країни, або мають намір це зробити. Це вкрай стурбоване число для нашого оборонного комплексу. Ми щиро сподіваємося, що ці компанії залишаться в Україні. Вони планують релокацію, щоб уникнути банкрутства і продовжити виробництво необхідної зброї для українського фронту та нашої армії," - підкреслила вона.

Серед труднощів, які спонукають компанії до релокації, вказується на заборону експорту.

"Вони мають багато надлишкової продукції. Продукції, яку держава неспроможна сьогодні законтрактувати і вони не можуть її продавати на міжнародний ринок, бо експорт практично закрито", - сказала Михалко.

"Друга причина - це недозавантаженість власних виробництв через брак державного замовлення або відсутність потреби у їхніх продуктах. Третя причина - це обмеження прибутковості, яке не дозволяє вкладати багато ресурсів у розробки. Відповідно обмежує їхнє зростання", - додала вона.

Related posts