В Україні виявили нову корупційну схему в військовій частині: закуповували "фіктивні" продукти харчування та завищували їхню ціну.


Співробітники Державного бюро розслідувань завершили попереднє розслідування стосовно заступника командира певної військової частини, керівника військової їдальні, двох менеджерів та фінансового спеціаліста постачальницької компанії.

Цю інформацію оприлюднила прес-служба агентства.

"Вони незаконно заволоділи 4,6 млн гривень, призначених для придбання продуктів для військовослужбовців. Обвинувальний акт вже передано до суду," - повідомили в Державному бюро розслідувань.

Згідно з повідомленнями, у період з серпня по грудень 2023 року заступник командира військової частини спільно з керівником їдальні вчинили підробку документів, що свідчили про нібито постачання продуктів для військової частини на суму 4,6 мільйона гривень.

Міністерство оборони України, на основі наданих документів, здійснювало фінансові перекази постачальнику за нібито надану продукцію. Менеджери компанії, у свою чергу, легалізували ці кошти та розподіляли їх між учасниками схем. Що стосується "продуктів", то їх списували, стверджуючи, що їх спожили військовослужбовці.

П'ятеро осіб, залучених до схеми, звинувачуються в навмисному привласненні чужої власності, фальсифікації офіційних документів та їх подальшому використанні, службовій підробці, а також у легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом.

Начальник їдальні також обвинувачується у незаконному поводженні зі зброєю, оскільки за місцем його проживання було виявлено боєприпаси та вибухові речовини. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадуємо, що постачальник продуктів для Міністерства оборони намагався уникнути сплати податків, внаслідок чого правоохоронні органи конфіскували близько п'яти мільйонів євро нелегальних коштів.

Варто зазначити, що Володимир Ар'єв, депутат від фракції "Європейська Солідарність", повідомив про триваючі зловживання з боку чиновників Міністерства оборони, які через посередницькі компанії продовжують незаконно привласнювати бюджетні кошти. Це призводить до того, що багато іноземних постачальників відмовляються співпрацювати. При цьому перевірити цю інформацію є неможливим, оскільки Офіс президента та Кабінет Міністрів перешкоджають отриманню доступу до необхідних даних.

У той же час, з боку США зростає вимога до української влади активніше займатися боротьбою з корупцією. Якщо не будуть вжиті необхідні заходи, можуть розпочатися "неформальні тиски на окремих осіб".

Related posts