Зростання цін на LPG набирає обертів.


З 2 по 10 жовтня середня гуртова ціна на скраплений газ зросла на 1 430 грн/т, до 56 810 грн/т. На аукціоні внутрішніх виробників 9 жовтня середньозважена вартість ресурсу збільшилася на 1 458 грн/т, до 56 318 грн/т. Про це свідчать моніторинг Консалтингової групи "А-95" і дані Української енергетичної біржі.

Як і на минулому тижні, активність на українських електронних торгах залишалася на високому рівні. Протягом однієї години компанія "Укргазвидобування" реалізувала весь невеликий обсяг газу, виставлений на продаж, за цінами в межах 56 895-57 505 грн/т. Вартість автопартій від "Укрнафти" була дещо нижчою, коливаючись між 55 000 і 57 235 грн/т. Найдоступнішими виявилися останні лоти газу з західного базису, а також залізничні ресурси. Загалом на аукціон було виставлено 4,3 тис. т ресурсу, що на 15% перевищує показники попереднього аукціону. У процесі торгів "Укргазвидобування" зняло 8 лотів, які становили 152 т.

8 жовтня на аукціоні приватних виробників спостерігалося підвищення ціни на газ, яка досягла 55 810-56 880 грн за тонну, в порівнянні з 53 000-54 960 грн за тонну, що зафіксовано тижнем раніше.

Вартість аукціонного газу непрохідна для столиці, кажуть підприємці. "Зараз автомобільні партії продукту з Польщі у столиці рахуються в середньому за 57 500 грн/т, з півдня дешевше - близько 56 000 грн/т. А ось аукціон виходить вище від 58 000 грн/т", - зазначив один з учасників торгів.

Учасники торгів зазначають, що підвищені ціни на УЕБ зумовлені великим попитом, особливо на сході України. Вони вважають, що знайти газ у трейдерів практично неможливо, тому аукціон залишається єдиним виходом.

На інших ринках проблем із наявністю пропозицій не спостерігається. "Газ є, питання лише в ціні", - підкреслили представники однієї з компаній. Вони також зауважили, що якщо вчора в столичному регіоні були ще пропозиції за ціною 56 000-56 500 грн/т, то після аукціону їх не залишиться. І справді, в другій половині дня деякі трейдери підвищили ціну на газ на 500 грн/т, довівши її до 57 000-58 000 грн/т.

Імпортери повідомляють про активний попит. За їхніми словами, це пов'язано з різким підвищенням цін на ресурс у Польщі, в той час як в Україні спостерігається не така значна динаміка. "Мережі демонструють хороший попит, але аграрії купують не так багато. Суха погода та висока вартість пропану в порівнянні з природним газом не сприяють збільшенню закупівель газу з боку фермерських господарств", - зазначив один із трейдерів з центрального регіону.

Значне зростання попиту спостерігається на півдні, де, за даними станом на 8 жовтня, ціна газу починається від 53 500 грн за тонну. Високі цінові показники на заході змушують споживачів звертатися до постачання з півдня, де, згідно з прогнозами паливних компаній, обсяги газу у жовтні мають зрости. Наприкінці цього тижня або на початку наступного очікується, що на південь прибуде щонайменше 4,7 тисячі тонн газу.

На західному напрямку, як повідомляв enkorr, вартість автообсягів суміші газу на кордоні зросла на $20-56/т, до $780-840/т. Особливо українські трейдери зазначають високі ціни на залізничні партії. "Вчора (8 жовтня - ek) ще чув ціну $780/т, сьогодні вже з цього базису пропонують за $800/т. А взагалі надходили пропозиції й за $900/т. Це ж нонсенс", - зазначив один із великих трейдерів.

Значні закупівельні ціни спонукали трейдерів пошкодувати про різке зменшення обсягів імпорту у вересні. "Ми так захопилися залишками серпня, що сильно знизили імпорт і пропустили можливість, коли варто було купувати", - підкреслив один із імпортерів.

У третій декаді вересня імпорт почав поступово відновлюватися. Протягом періоду з 30 вересня по 6 жовтня обсяги постачання газу збільшилися на 6% у порівнянні з попереднім тижнем, досягнувши середньодобового показника 2,47 тис. тонн. У порівнянні з вереснем, за перші шість днів жовтня обсяг імпорту зріс на 20%, становлячи 2,07 тис. тонн, в той час як у вересні він складав лише 1,73 тис. тонн на добу.

Related posts