ЗМІ: У Греції заперечують можливість зменшення своїх територіальних вод перед переговорами з Туреччиною.


Греція категорично відкидає можливість будь-якого компромісу, який би передбачав зменшення її територіальних вод до шести морських миль у конфлікті з Туреччиною.

Цю інформацію озвучив високопрофільний представник уряду, спростувавши чутки про можливі компроміси напередодні важливих дипломатичних зустрічей, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ekathimerini.

"Шість миль? Ніяких можливостей", - акцентував чиновник.

Ці коментарі були зроблені в момент, коли міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс готується до важливої зустрічі зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом, яка відбудеться в листопаді. Мета цієї зустрічі - закласти основи для переговорів щодо розмежування континентального шельфу та виключних економічних зон (ВЕЗ) між обома державами.

Очікується, що переговори будуть попередніми, і обидві сторони висуватимуть максималістські позиції. Однак, можливо, є простір для маневру в пошуках взаємоприйнятного компромісу.

Грецькі офіційні особи підкреслили, що майбутні переговори будуть скоріше зосереджені на структурі майбутнього діалогу.

Будь-які предметні дискусії, включаючи карти, не очікуються до кінця січня, що залежить від схвалення прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Афіни однозначно висловили свою позицію, що питання суверенітету є абсолютно недоторканними. "Суверенітет не може бути предметом для обговорення. Ці питання не стосуються грецько-турецького діалогу і не можуть бути піддані міжнародній юрисдикції," - підкреслив представник грецької влади.

Раніше з'являлася інформація, що прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс вважає, що існує "шанс" для встановлення меж морських територій з Туреччиною.

Невдовзі Міністерство закордонних справ Греції повідомило, що країни Греція і Туреччина розглянуть перспективу старту переговорів щодо визначення меж своїх морських територій.

Греція та Туреччина, які є союзниками в НАТО, проте мають давню історію суперечок, що тривають вже десятиліттями. Конфлікти між цими сусідами охоплюють різноманітні аспекти, включаючи повітряний простір, морські права у східному Середземномор'ї та питання, пов'язані з етнічно поділеним Кіпром.

Угода, що визначає межі їхніх морських територій, є суттєвою для встановлення прав на потенційні запаси газу та розробку енергетичної інфраструктури.

Related posts