Звільнений з посади віцепрем'єра з питань відновлення Кубраков оголосив про наявність у нього плану відновлення.


Олександр Кубраков, який раніше обіймав посаду віцепрем'єр-міністра з питань відновлення та був ексміністром розвитку громад, територій і інфраструктури, заснував та очолив аналітичний центр We Build Ukraine. Метою цього центру є створення стратегії економічного відновлення України.

Основною метою центру є розробка детального стратегічного плану розвитку економіки України в умовах війни та післявоєнного відновлення, написав він у колонці "We Build Ukraine: конкретний план дій для економічного зростання", для видання "Економічна правда".

За словами експерта, фахівці міжнародної консалтингової компанії Boston Consulting Group (BCG) здійснили всебічне дослідження української економіки, використовуючи великі обсяги даних та проводячи інтерв'ю з більш ніж 100 представниками державних структур, українським і міжнародним бізнесом, а також профільними спеціалістами.

Олександр Кубраков підкреслив, що остаточний документ включає список понад 350 пріоритизованих ініціатив, які повинні реалізувати як державні органи, так і бізнес-середовище, а також окремі стратегії для відновлення економік регіонів України.

В результаті стратегічного аналізу було виявлено вісім основних економічних секторів, що потребують реформування та залучення як державних, так і приватних інвестицій. За оцінками BCG, модернізація цих секторів матиме найбільший вплив на зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни.

"Ця пріоритезація базується на оцінці ролі секторів у період до повномасштабної війни, в період з 2022 року, а також враховує реалії та можливості світових ринків та глобальної конкуренції", -- пише Олександр Кубраков.

В центрі уваги перебувають наступні сектори:

"Основним напрямком стратегії є економічне відновлення, проте його реалізація неможлива без забезпечення доступу до фінансів, робочої сили, а також логістичної та телекомунікаційної інфраструктури. Один з найважливіших чинників для економічного зростання полягає в можливостях бізнесу отримати фінансування. На сьогоднішній день більшість українських підприємців змушені покладатися на власні ресурси для розвитку, оскільки банки, на жаль, не виконують своєї основної ринкової ролі — вони практично не надають кредити реальному сектору економіки", — підкреслює Олександр Кубраков.

Він також підкреслює, що водночас держава інвестує величезні суми — десятки мільярдів гривень — у підтримку банківської системи, що формує своєрідне "замкнене коло". Фінансові установи отримують від держави доходи через облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), депозитні сертифікати та компенсації за пільговими програмами, такими як "Доступні кредити 5-7-9".

З 2022 року обсяг пільгових кредитів зріс в рази і сягає майже 40% портфеля працюючих кредитів банків. Фактично весь приріст чистого кредитного портфеля банків забезпечується пільговими програмами, пише він.

Загальна ж сума отриманих від держави процентних доходів у 2024 році може сягнути 200 мільярдів гривень (на 20 мільярдів гривень більше, ніж в попередньому році). Значна частина цих грошей могла б працювати в реальному секторі.

"Щоб активізувати економіку, необхідно впровадити ефективні ринкові механізми для кредитування підприємств. Майбутнє економічного розвитку значною мірою залежить від доступу до фінансування та інших ключових факторів. Тому ми підготуємо детальний план реформ для кожного з цих аспектів," — зазначає колишній віцепрем'єр-міністр з питань відновлення.

Він також наголошує, що у розробленій Стратегії немає нової формули, це пріоритезований перелік кроків та рекомендацій, виконання яких дає шанс на збільшення ВВП у рази до 2040 року.

"У разі відсутності стабільної економіки ми можемо опинитися під контролем чужих економічних інтересів. Тому ми ініціюємо фахові обговорення, консультації з представниками бізнесу, співпрацю з партнерами та державними органами для реалізації Стратегії в конкретний План дій," – зазначає він.

Депутати міської ради нещодавно ухвалили Стратегію розвитку Миколаєва до 2027 року. Цей документ був розроблений протягом майже 10 місяців командою спеціалістів міськради за участі експертів з міжнародних організацій та компаній, таких як ПРООН, Європейська економічна комісія ООН, One Works та COWI.

Ознайомтеся також з публікацією "НикВести" під назвою "Тротуарна плитка, ремонт мосту та нові укриття: що передбачає стратегія розвитку Миколаєва на найближчі 4 роки". У цій статті ми детально розглянемо документ, що містить список проєктів та ініціатив для покращення міста, а також вислухаємо думки депутатів щодо розробленої стратегії.

Нагадаємо, що 22 травня 2023 року розпорядженням Миколаївського міського голови була утворена робоча група з розробки проєкту Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації.

Станом на серпень 2023 року в Миколаєві завершилося опитування, яке було створене для чотирьох основних груп: мешканців міста, внутрішньо переміщених осіб, молоді та бізнесменів.

У вересні робоча група завершила аналітичний етап створення проекту Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади до 2027 року, а також Плану заходів для її реалізації. 12 вересня пройшло чергове засідання учасників групи, на якому, спираючись на раніше проведений SWOT-аналіз, були представлені три стратегії та два варіанти бачення розвитку Миколаєва в контексті проекту.

Related posts