Bloomberg: Росія здійснила хакерські атаки на державні установи та підприємства Грузії, а також розгорнула безпрецедентну кампанію спостереження за ними.


Протягом тривалого часу російські розвідувальні організації проводили активний збір інформації про грузинський уряд і провідні компанії країни через розгорнуту кампанію кіберінт espionage.

Цю інформацію наводить публікація Bloomberg, що спирається на розвідувальні дані та свідчення західних чиновників, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з даними Bloomberg, Головне управління Генерального штабу ЗС РФ, більш відоме як ГРУ, а також Федеральна служба безпеки Росії, в період з 2017 по 2020 рік змогли отримати доступ до внутрішніх систем декількох державних організацій і великих підприємств.

У цьому матеріалі йдеться про те, що перед парламентськими виборами 2020 року ГРУ здійснило кібератаку на Центральну виборчу комісію Грузії, а також на ряд великих грузинських медіа, зокрема на найбільш популярні телеканали країни — Imedi та Maestro. Крім того, під удар потрапили декілька інформаційних систем Національної залізничної компанії Грузії.

Хакери, які мають зв'язки з ФСБ, проводили секретну операцію в Міністерстві закордонних справ Грузії, щоб отримати доступ до електронної пошти високопосадовців країни та зібрати інформацію, що зберігається в посольствах Грузії по всьому світу, повідомляє Bloomberg.

Згідно з даними, отриманими від джерел агентства, ці хакери є частиною російської групи, яка відома під назвою Turla. В період з квітня 2020 року до січня 2021 року вони робили спроби отримати доступ до інформації семи посадовців Грузії, серед яких були нинішній заступник міністра закордонних справ Грузії та посли країни в США та Європейському Союзі.

Кібератаки з боку Росії торкнулися також приватних підприємств, як зазначено в статті. У період з кінця 2019 року до початку 2020 року російські хакери здійснили злочинний доступ до електронної пошти працівників тбіліської компанії Telasi, що займається розподілом електричної енергії.

Інше хакерське угруповання отримало доступ до іншох енергопостачальної компанії Грузії та могло б за потреби вимкнути електричні підстанції і відключити електроенергію в деяких регіонах країни, пише Bloomberg. Матеріали, з якими ознайомилось видання, покладають відповідальність за кібератаку на ГРУ.

Російська Федерація також змогла експлуатувати вразливості в інфраструктурі Батумського нафтового терміналу, а також ще двох нафтопереробних заводів. Вона отримала доступ до електронної переписки співробітників Національного банку Грузії в період 2019-2020 років і здійснила проникнення в систему телекомунікаційного оператора Skytel, повідомляється в матеріалах.

Джерела Bloomberg повідомляють, що країни Заходу надали Грузії інформацію про певні кібератаки з боку Росії, проте залишається незрозумілим, чи були вжиті будь-які дії з її боку у відповідь на ці загрози.

Відомо, що в останні місяці правляча партія Грузії "Грузинська мрія" здійснила відверті проросійські дії напередодні парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня.

Грузинська президентка Саломе Зурабішвілі припускає, що проросійські дії влади Грузії можуть бути спланованими та пов'язаними з російськими зв'язками тіньового олігарха країни Бідзіни Іванішвілі.

Related posts