Нардеп Дмитрук поділився своєю історією про те, як йому довелося довго мандрувати з портфелем у руках, рятуючись з України.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на бесіду Артема Дмитрука з одеським адвокатом Тарасом Никифорчуком, яка була опублікована на YouTube.
Як повідомив Дмитрук, за ним нібито протягом тривалого періоду велося спостереження з участю правоохоронних структур та силових відомств. Він стверджує, що з 2022 року його неодноразово намагалися "усунути".
Після того, як Верховна Рада України ухвалила рішення про заборону УПЦ МП на території країни, він отримав інформацію про наказ, що стосується його "ліквідації". У своєму інтерв'ю він також зазначив, що його родина, включаючи дітей, зазнала "погроз".
Згідно з причинами, наведеними Дмитруком, 23 серпня він звернувся до свого друга з проханням доправити його до Одеської області. Як тільки вони прибули, він залишив автомобіль і вирушив у бік Молдови.
Він зазначив, що 24 серпня йому вдалося дістатися до першого відділення поліції Молдови, розташованого неподалік контрольного пункту "Паланка". Також він згадував, що йому довелося довго йти пішки з портфелем.
Дмитрук заявив, що у молдавських правоохоронців нібито не виникло до нього питань. Коли він поїхав в аеропорт, вони йому "зателефонували" та "попередили", що його розшукують спецслужби. Однак йому все ж таки вдалося сісти на літак до Риму.
Він є представником Верховної Ради України IX скликання, обраним у 2019 році як мажоритарний кандидат від політичної сили "Слуга народу" у 133-му виборчому окрузі (Одеська область). Перед початком своєї політичної діяльності він активно займався спортом та бойовими мистецтвами.
Невдовзі після виходу з фракції "Слуга народу" Дмитрук почав висловлювати свою критику щодо державної влади. У 2023 році проти нього були ініційовані кримінальні справи, і він потрапив під слідство. Основна справа пов'язана з інцидентом, що стався 5 жовтня 2023 року в центрі Києва, де Дмитрук разом із колегою, нардепом Олександром Куницьким, вчинив побиття чоловіка. Це сталося на парковці, де вони загнали потерпілого у кут, збили його з ніг і почали наносити удари. Правова кваліфікація інциденту включає хуліганство і умисне заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Справу розслідувало Державне бюро розслідувань (ДБР). Дмитрук стверджував, що потерпілий нібито був працівником шахрайського кол-центру і під час конфлікту вкрав телефон у його колеги. До речі, у ДБР вже пояснили, чому не змогли затримати Дмитрука до його втечі.
25 серпня з'явилася інформація про те, що Дмитрук втік до Молдови. Цю інформацію згодом підтвердило Державне бюро розслідувань (ДБР). У той же день депутату було висунуто підозру у зв'язку з нападом на представника правоохоронних органів та військовослужбовця.
Відомо, що Артем Дмитрук раніше висловлювався проти заборони УПЦ МП в Україні, незважаючи на всі ті загрози, які Московський патріархат може нести для країни та її мешканців.
В даний момент українські правоохоронці займаються розслідуванням його незаконного втечі. Суд вже ухвалив рішення про заочний арешт Дмитрука.