Голова МСЕК Крупа видала документи про "інвалідність" для близько 50 прокурорів у Хмельницькій області, -- зазначає Бутусов.


Майже всі прокурори Хмельницької області мали фейкову інвалідність 2-ї групи, пише журналіст. Усі вони, згідно з рішеннями вже ексначальника Пенсійного фонду Олександра Крупи, отримують від держави пенсійні виплати.

Правоохоронні структури Хмельниччини були в курсі великої системи, яку організувала головна лікарка обласної медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа, що займалася масовим оформленням свідоцтв про інвалідність, оскільки брали участь у корупційних схемах. Цю інформацію повідомляє журналіст Юрій Бутусов.

Виявити ж зв'язки Крупи дозволило вивчення декларацій хмельницьких правоохоронців. Майже всі прокурори Хмельницької області виявились людьми з інвалідністю 2-ї групи -- згідно з рішенням головного лікаря МСЕК. І, згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи, отримують від держави відповідні пенсії.

Бутусов також оприлюднив перелік осіб з інвалідністю, що працюють у Хмельницькій прокуратурі, підкреслюючи, що цей список не є вичерпним.

1. Олійник Олексій Леонідович, прокурор Хмельницької області;

2. Олійник Ірина Олександрівна, дружина прокурора області, прокурор прокуратури Хмельницької області до 2024 року, за даними журналіста зараз перевелась до обласного ТЦК Міноборони;

3. Олександр Григорович Мартинюк, керівник прокуратурного відділу.

4. Сергій Станіславович Нагребецький, заступник керівника прокуратури.

5. Сергій Іванович Ромась, керівник обласної прокуратури.

6. Олег Петрович Галус, керівник обласної прокуратури.

7. Олексій Петрович Луговий, керівник обласної прокуратури.

8. Володимир Володимирович Лазаренко, керівник обласної прокуратури.

9. Щербатюк Олександр Євгенович, начальник відділу прокуратури, за даними журналіста зараз один з керівників у державній пенітенціарній службі;

10. Петро Григорович Нікітюк, керівник обласної прокуратури.

11. Шпак Олег Олександрович, керівник обласної прокуратури.

12. Руслан Вікторович Сідельников, керівник обласної прокуратури.

13. Войтюк Михайло Павлович, начальник відділу прокуратури області;

14. Олег Петрович Козлюк, керівник обласної прокуратури.

15. Коханський Володимир Володимирович, начальник відділу прокуратури області;

16. Максимчук Микола Васильович, керівник обласної прокуратури.

17. Ігор Михайлович Барахтенко, керівник обласної прокуратури.

18. Олег Миколайович Львовський, керівник обласної прокуратури.

19. Веселовська Ольга Петрівна, прокурор прокуратури області;

20. Сарело Володимир Петрович, прокурор прокуратури області;

21. Лісова Оксана Омелянівна, прокурор прокуратури області;

22. Романюк Роман Леонідович, прокурор прокуратури області;

23. Віталій Олександрович Балюк, обласний прокурор.

24. Юлія Анатоліївна Лунь, обласний прокурор.

25. Віталій Ігорьович Пронозюк, обласний прокурор.

26. Олександр Володимирович Галишук, обласний прокурор.

27. Яремчук Ольга Олексіївна, обласний прокурор.

28. Олександр Вікторович Базан, глава окружної прокуратури;

27. Олійник Роман Володимирович, голова окружної прокуратури.

28. Сергій Іванович Стецюк, очільник Волочиської окружної прокуратури.

29. Комар Іван Васильович, керівник окружної прокуратури міста Хмельницького;

30. Терлецький Олександр Цезарович, заступник керівника окружної прокуратури;

31. Борис Борисович Бандура.

Юрій Михайлович Зубик, 32 роки.

Віктор Миколайович Арсенюк, 33 роки.

Лисюк Іван Вікторович - 34.

35. Заремба Олександр Іванович;

Михайло Анатолійович Поліщук, 36 років.

37. Андрій Станіславович Благовісний.

Євген Олександрович Вітюк, 38 років.

39. Боднарук Тетяна Євгенівна;

Максим Вадимович Скринник, 40 лет.

Богдан Васильович Лютак, номер 41.

Дмитро Володимирович Кушнір, 42 роки.

Ірина Миколаївна Гучинська, 43 роки.

44. Юрій Антонович Туз

45. Любов Володимирівна Васильєва.

46. Віталій Миколайович Прокопчук, прокурор окружної прокуратури.

47. Марина Василівна Пітель

Сухоребрий Сергій Анатолійович, обіймає посаду прокурора Летичівської окружної прокуратури.

49. Сергій Олександрович Наконечний, очільник Хмельницької окружної прокуратури.

За словами журналіста, з усіх керівників Хмельницької обласної прокуратури та її підрозділів пенсію не отримав лише Олександр Гончар, який очолює Кам'янець-Подільську окружну прокуратуру.

Також Бутусов дослідив, що подружжя обласного прокурора загалом отримало 2,5 мільйона пенсійних грошей. Олексій Олійник у 2017 році вперше отримав 34 397 гривень пенсії, а минулого року сам головний прокурор області разом з дружиною отримали по 251 260 гривень.

"Очевидно, що чим вище посада на Хмельниччині, тим більше зростає ступінь інвалідності та тим більше грошей платив знайомим керівникам із кишені пенсіонерів голова Пенсійного фонду Крупа", -- зазначає журналіст.

Бутусов також висловлює сумнів щодо того, чому прокурорам потрібна інвалідність, адже вони не є фінансово обмеженими. Відповідно до трудового законодавства, особи з інвалідністю отримують пріоритет при прийомі на роботу та переведенні на інші посади, а їх звільнення є значно складнішим. Крім того, наявність дружини з інвалідністю створює додаткові підстави, щоб прокурор залишався у своїй області і не був переведений в іншу.

"Отже, свідоцтва МСЕК, видані Тетяною Крупою, слугували прокурорам на підтримку та сприяли їх кар'єрному зростанню найефективнішим чином. У той же час, пенсії від Олександра Крупи стали приємним доповненням за співпрацю", -- зазначає Юрій Бутусов.

Згідно з рішенням МСЕК, в Хмельницькій області майже не залишилось "здорових" прокурорів, наголошує він. І якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали від платників податків тільки встановлені прокурори з інвалідностями, це становить як мінімум 54,1 млн гривень.

Журналіст висловлює переконання, що всі рішення МСЕК Хмельницької області, що стосуються видачі свідоцтв про інвалідність працівникам правоохоронних органів та їхнім родинам, потребують ретельного перегляду. Він вважає, що правоохоронці, які отримали статус інвалідів і пенсії від родини Крупи, але не мають реальної інвалідності через участь у бойових діях, повинні бути терміново усунені з правоохоронних органів і державної служби. Крім того, такі особи мають бути притягнуті до відповідальності, а їхнє майно та кошти – конфісковані для покриття збитків бюджету.

"Аналогічні перевірки мають бути проведені в усіх регіонах України", -- резюмує Юрій Бутусов.

Генеральний прокурор Андрій Костін видав наказ про старт службового розслідування у зв'язку з появою інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької обласної прокуратури отримали групи інвалідності.

Службове розслідування, як йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора, охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших відповідних органів.

"У повідомленні зазначено, що комісія, відповідальна за проведення службового розслідування, вже почала збирати дані та документи для з'ясування цих обставин."

Нагадаємо, що 7 жовтня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт на 60 днів Тетяни Крупи, керівника Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії. Підозрювана буде триматися під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень.

Державне бюро розслідувань проводить розслідування стосовно списків осіб, виявлених під час обшуків в робочому кабінеті керівника МСЕК Тетяни Крупи. Всі чоловіки з родини чиновниці з Хмельницького отримали статус інвалідів, що дозволило їм уникнути мобілізації та отримати можливість виїжджати за межі України.

Related posts