Лагідної українізації більше не буде: оголошено суму штрафу за порушення мовного законодавства.
Замість м'якого процесу українізації в нашій державі настала активна українізація.
У 2024 році в Україні було зареєстровано 1808 скарг від громадян, пов'язаних з порушеннями мовного законодавства. Людям нагадали про можливість накладення штрафів за такі правопорушення.
Цю інформацію озвучив мовний омбудсмен Тарас Кремінь під час телемарафону.
Він зазначив, що м’яка українізація стала початковим етапом впровадження мовного закону. Раніше державні органи не мали можливості впливати на певні медіа, оскільки норми закону про обов'язковість української мови в культурній сфері не застосовувалися в повному обсязі, а здійснювати тиск на сферу обслуговування також було неможливо. Наразі ці обмеження вже зняті.
"Посилена українізація вимагає ретельного моніторингу виконання мовного закону в усіх аспектах суспільного життя на території України", - наголосив він.
Мовний омбудсмен акцентував увагу на тому, що це стосується виключно сфери обслуговування. Максимальні штрафи будуть накладатися на тих, хто порушує правила, з метою недопущення повторення таких випадків.
"Згідно з законом, після першого порушення винуватцеві лише вказують на його помилку. Якщо ж порушення повторюється, передбачено накладення штрафу в розмірі 3400 гривень. Тож ми продовжимо працювати в нормальному режимі та здійснювати перевірки", - зазначив Тарас Кремінь.
За словами Креміня, з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії спостерігається безпрецедентний ріст використання української мови серед населення в різних сферах. Він також підкреслив, що українці в приватних розмовах все ще іноді вдаються до використання недержавної мови, однак це не є порушенням закону.
Останні новини України:
Пішоходів очікують нові штрафні санкції: тепер за перехід дороги поза пішохідними переходами доведеться сплачувати.
В Україні вводять штрафи за використання автогазу: деяким водіям доведеться викласти 1700 гривень.