Згідно з опитуванням, лише 17% українських громадян вважають, що єдиний телемарафон новин є доречним.
Близько половини українців вважає, що єдиний телемарафон наразі є неактуальним. Нейтральне ставлення до нього мають близько 16% громадян, ще 15% не мають відповіді. Водночас лише 17% українців вважають, що телемарафон не втратив актуальності.
Це підтверджують дані опитування, яке виконала соціологічна служба Центру Разумкова у співпраці з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на замовлення Руху "Чесно" в період з 9 по 15 серпня 2024 року.
Порівняно з попереднім соціологічним опитуванням, яке було здійснене у грудні 2023 року, рівень підтримки телемарафону серед населення значно знизився. Тоді 5% більше респондентів вважали його актуальним, а нейтральна позиція щодо його значущості також була у 5% більше людей.
Крім того, українці мають запит на відновлення відкритості роботи парламенту. Близько 57% громадян виступають за онлайн-трансляції засідань на телеканалі "Рада" - цей показник не змінився.
Результати дослідження свідчать про зменшення кількості глядачів телемарафону, що ставить під сумнів його доцільність. 35% українців повністю згодні з тим, що формат телемарафону втрачає свою актуальність, а ще близько 16% скоріше підтримують цю думку. Проте, новопризначений міністр культури Микола Точицький у своїх перших заявах на новій посаді вже зазначив, що телемарафон продовжить своє існування.
Що не так із телемарафоном "Єдині новини" Телемарафон "Єдині новини" виходить в ефір на кількох загальноукраїнських телеканалах з 26 лютого 2022 року. Цей формат був запроваджений у відповідь на початок широкомасштабного вторгнення Росії. Спільне мовлення в рамках телемарафону налагодили такі канали, як "Рада", 1+1, "Суспільне", ICTV/СТБ, "Інтер" і "Україна 24", який згодом змінив канал "Ми Україна". Однак, дослідження показують, що довіра українців до телемарафону знижується. З травня 2022 року до жовтня 2023 року частка тих, хто йому довіряє, зменшилася з 69% до 48%, а до грудня 2023 року цей показник упав до 43%. Фінансування телемарафону здійснюється з державного бюджету, при цьому на 2024 рік на нього та інші інформаційні проекти виділено 1,94 мільярда гривень. В Офісі президента заявили, що не бачать підстав для закриття телемарафону, але обіцяли його переформатувати. 29 березня голова Рахункової палати України Ольга Піщанська повідомила, що палата перевірить, як ефективно та цільово використовуються бюджетні кошти на фінансування телемарафону, щойно з'явиться така можливість. У квітні голова парламентського комітету з питань свободи слова зазначив, що якщо до кінця року формат телемарафону не зміниться, варто буде розглянути його закриття.