Україна отримала 600 мільйонів доларів від Світового банку на розвиток бізнес-програм і цифровізацію.


Україна уклала угоди із Світовим банком на загальну суму близько 600 мільйонів доларів у межах нової ініціативи. Цей проєкт, відомий як "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE), має на меті, зокрема, підтримати малий та середній бізнес.

Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він підкреслив, що програма має на меті також:

"Міністерства фінансів та економіки уклали необхідні угоди з Банком. ... Проект, який передбачає реалізацію до 2027 року, має загальний бюджет, що перевищує 1 мільярд доларів", - зазначається в повідомленні.

Прем'єр-міністр запевнив, що ці угоди значно підвищать потенціал української економіки. Крім того, вони нададуть підтримку малому та середньому бізнесу в Україні, що допоможе ефективно справлятися з сучасними викликами.

МВФ радить підвищити один із ключових податків

Зі свого боку, Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендує Україні в майбутньому підвищувати податок на додану вартість (ПДВ). Це, стверджується, збільшує потенціал внутрішніх джерел фінансування бюджету у короткостроковій перспективі.

"Якщо вам терміново потрібно отримати фінансові надходження і ви прагнете реалізувати це у максимально ефективний та масштабний спосіб, що дозволить вам отримати кошти вже в наступному місяці, важко знайти кращий варіант, ніж збільшення ставки ПДВ. Це дозволить вам залучити значні ресурси та оптимально розподілити тягар податкового навантаження", - зазначив Тревор Лессард, заступник голови місії МВФ в Україні.

Представник Міжнародного валютного фонду також підкреслив, що в Україні затверджено Національну стратегію доходів (НСД), яка передбачає впровадження довгострокових реформ для збільшення обсягів податкових надходжень. Він зазначив, що серед основних завдань податку на додану вартість (ПДВ) є підвищення справедливості в оподаткуванні.

Загалом же, зазначив Лессард, якщо податкова політика в Україні зміниться, це покращить інвестиційний клімат, що зробить країну більш конкурентоспроможною. Зокрема, він наголосив на важливості приведення акцизів, зокрема на алкоголь і тютюн, до встановлених у Європейському Союзі показників.

Як зазначалося в OBOZ.UA, Міжнародний валютний фонд переглянув свої прогнози щодо економічного розвитку України на 2024-2025 роки у зв'язку з тривалістю війни. У фонді пояснили, що спочатку сподівалися на швидкий кінець конфлікту, проте цього не сталося, що призведе до нових економічних втрат для України.

Related posts