Росія розробляє новітні бойові дрони: які факти про них відомі?


У Росії розпочато виробництво нових типів дронів-камікадзе. Зображення для ілюстрації.

Минулого року в Росії розпочали виробництво нового безпілотного літального апарата-камікадзе, який був створений із застосуванням компонентів з Китаю. Цю інформацію 13 вересня оприлюднило агентство Reuters, посилаючись на джерела з європейських розвідувальних служб та окремі документи.

Зазначається, що виробництво безпілотника великої дальності під назвою "Гарпія-А1" стартувало 2023 року. За рік у РФ встигли виготовити понад 2500 таких дронів. За даними розвідки, "Гарпію" розгорнуто проти військових та цивільних цілей в Україні.

Семюель Бендетт, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки, зазначив, що у разі підтвердження цієї інформації, це може свідчити про те, що Росія починає зменшувати свою залежність від іранських технологій.

Повідомляється, що прототип "Гарпії" запустили ще у першій половині 2023-го. До кінця року виробництво сягало вже кількох сотень, а цього року воно зросло більш ніж удвічі -- приблизно до 2 000 одиниць.

За даними ЗМІ, "Гарпія" дуже нагадує Shahed, але має кілька відмінних особливостей. Зокрема, йдеться про унікальне кільце, яке кріпиться болтами, і двигун Limbach L-550 E. Цей двигун був розроблений у Німеччині, проте зараз виробляється фірмою Xiamen Limbach в Китаї.

Злітна вага дрону "Гарпія" не перевищує 300 кілограмів, а його максимальна дальність польоту складає 1500 кілометрів. В цих характеристиках він нагадує іранський дрон Shahed-136.

У першому кварталі 2023 року було укладено контракт на підготовку заводу для виробництва безпілотних літальних апаратів на суму, що перевищує 1 мільярд рублів. Згідно з даними розвідки, для цих цілей російська сторона використовує колишній цементний завод, розташований в Іжевську. Журналісти змогли ідентифікувати його за кольоровою гамою, дизайном балок, а також внутрішнім оформленням.

Китайські компанії постачали на завод запчастини, а також 800 двигунів китайського виробництва. Європейська розвідувальна агенція висловила занепокоєння, що бізнес з Китаю продовжує постачати Росії елементи для виробництва безпілотників.

У Міністерстві оборони Російської Федерації не надали відповіді на запит Reuters щодо коментарів з приводу ситуації. Тим часом, представники Міністерства закордонних справ Китаю підтвердили, що державні органи ретельно регулюють експорт товарів, які можуть бути використані в військових цілях, включно з безпілотними літальними апаратами.

Related posts