"Він висловлює глибоке незадоволення": дипломат про позицію Китаю стосовно збройних сил КНДР у конфлікті.


За словами експерта, війна РФ проти України показала, що Китай не бажає ескалації конфлікту до ядерного рівня.

Відправка військових з Північної Кореї для участі у конфлікті в Україні викликає серйозне занепокоєння в Китаї, оскільки це може спонукати Сполучені Штати та їхніх союзників до більш активних дій. Таку точку зору озвучив колишній радник держсекретаря США Метью Брайза під час інтерв'ю на каналі "Еспресо".

"Пекін відчуває сильне невдоволення діями Пхеньяна, який, окрім постачання зброї, тепер надсилає і військових для підтримки Росії у війні з Україною. Китаю комфортно співпрацювати з Росією у геостратегічному плані, намагаючись підірвати так звану міжнародну систему і створити виклики для Сполучених Штатів та їхніх союзників. Китай бачить співпрацю з Росією як необхідну ціну для досягнення цих цілей, що передбачає певний рівень підтримки. Проте Пекін не бажає подальшого розширення війни", - наголосив експерт.

Брайза зазначив, що агресія Росії проти України продемонструвала, що Китай прагне уникнути ескалації конфлікту до ядерного масштабу, а також підтверджує свою підтримку у відновленні територіальної цілісності України.

Ексрадник держсекретаря США вважає, що Китай відчуває дискомфорт через участь КНДР у війні проти України, адже це може підштовхнути Америку та її союзників, зокрема Японію, Південну Корею, Австралію та Філіппіни до дій, які спрямовані на обмеження амбіцій Китаю в регіоні.

Отже, страх перед потенційною підтримкою Північної Кореї та Китаю у російському вторгненні в Україну не є перешкодою для США та їхніх союзників, щоб дозволити Україні застосовувати західну зброю для завдання суттєвіших ударів по російській території. На мою думку, такий дозвіл, скоріше за все, буде надано, але спочатку в США мають відбутися вибори. У разі перемоги Дональда Трампа, неясно, чи цей дозвіл буде взагалі видано. Проте, якщо перемогу здобуде Камала Гарріс, я вважаю, що він стане реальністю, оскільки вона чітко підкреслювала важливість постачання летальної зброї з США та необхідність перемоги України в боротьбі з Путіним. Але це лише мої особисті припущення, - зазначив Брайза.

Він підкреслив, що отримання Україною дозволу на застосування західної зброї для нанесення ударів по російській території стане наслідком переговорного процесу.

Експерт зазначив: "Я впевнений, що найближчим часом ми зможемо обговорити це в рамках нещодавно анонсованого президентом Зеленським 'Плану перемоги', який було презентовано в Вашингтоні та Європі".

Раніше Станіслав Бунятов, командир відділення 24-ї окремої штурмової бригади "Айдар", повідомив, що військові з Північної Кореї поступово займають позиції в Курській області. За його словами, на цьому фронті Збройні Сили України зазнають постійних втрат, переважно через вогневі засоби Росії.

Одночасно в ГУР повідомили, що Росія перемістила до українського кордону тисячі військовослужбовців з Північної Кореї. Згідно з даними української розвідки, солдати з КНДР були озброєні, зокрема, 60-мм мінометами та автоматами АК-12.

Related posts